Osobnostní růst

Co dokáže ŽENA

My ženy máme velmi často tendenci se podceňovat. Dokážeme leckdy i nemožné, ale přesto máme pocit, že to není dost. Až ve chvíli, kdy máme možnost se srovnat s někým, koho považujeme za úspěšného a má problém s tím, co my děláme automaticky, otevírá nám to oči.

Co dokáže žena?

COKOLIV SKUTEČNĚ CHCE

Vím, zní to jako klišé, ale už tolikrát jsem viděla ženy zvládat situace, které by jinému srazily vaz, že naprosto nepochybuji o tom, že tahle věta platí.

Otázkou tedy je, proč se tak podceňujete a co vám brání vidět v sobě víc

Jsou to především vaše postoje a vzorce z minulosti. Ta přesvědčení o hodných holčičkách, které musí být skromné, nepovyšovat se, plnit očekávání, zvládnout všechno samy a hlavně pro sebe nic moc nechtít, protože je to neslušné a hlavně sobecké.

Tak se některé z nás se sklopenou hlavou podřídily a jiné vyrazily do boje. Jedna část se na sebe skoro nemůže podívat, protože se ani nepřibližuje své představě ideálu sama sebe a druhá skupina zase věnuje péči výhradně sama sobě. Obě strany se skvěle pasovaly do role oběti, která nemůže nic změnit.

Samozřejmě mluvím o extrémech, ale právě těch extrémů vidím kolem sebe většinu. Málokterá žena má sílu udržet zlatý střed, protože vlastně moc neví, jak ten střed vypadá. Kde jsou nějaké vzory?

Když už se rozhodneme změnit svůj život a alespoň se středu přiblížit, chceme všechno hned a nevydržíme.

Změny jsou vytrvalostní sport, žádné sprinty

V první vlně přečtete mraky motivačních článků a knih, koupíte si kurzy, absolvujete terapie… vypadá to, že se blýská na lepší časy, ale nadšení postupně ochabuje a vracíte se do známých kolejí.

Pak máte pocit, že nic nefunguje a vaše opuštění komfortní zóny byl jen prázdný výkřik do neznáma. Znáte to?

Cesta existuje, ale není jednoduchá. Vyžaduje vytrvalost a malé, ale pravidelné krůčky. S každým takovým krůčkem totiž vykouknete z té „posvátné“ komfortní zóny a dáte svému mozku signál, že je to tak správně a není to nebezpečné. Je to filuta, snaží se vás chránit a nevystavovat nebezpečí, ale díky tomu vám zároveň brání měnit cokoliv k lepšímu. Nevadí, toho škarohlída vycvičíte. Jak?

Každý den ho vezmete na malou procházku

Jaký je váš cíl? Co chcete ve svém životě změnit?

Stanovte si hlavní cíl a rozmyslete, co malého byste mohla udělat teď hned pro to, abyste se k němu o krůček přiblížila. Chcete například zmenšit čas, který neúčelně trávíte u internetu a hlavně facebooku? Tak na tohle negativní myšlení zapomeňte.

Neztrácejte čas s tím, co nechcete, zaměřte se na to, co chcete. Co s tím časem uděláte? Jak ho využijete? Naučíte se něco nového, postoupíte s nějakou prací? Věnujete ten čas sobě, dětem či partnerovi? Jak konkrétně?

Najděte konkrétní činnost/i, které chcete dělat a na které vám díky tomu nezbývá čas. A nezapomeňte, že činností může být i relaxace, čištění hlavy od myšlenek nebo obdivování krás přírody, cokoliv…

Zaměřte se na svou zvolenou činnost, někam si ji viditelně napište, připomínejte si ji a postupně vytlačí ten ztracený čas čtení diskuzí, které vám nic nedávají nebo vás naopak rozčílí. Je čas, abyste se na prvním místě věnovala sobě a svému životu a ne potřebám ostatních.

Spokojená žena vytváří spokojenou rodinu a tím i spokojenou společnost

Máme to ve svých rukou, milé ženy 🙂

 

———–

V ženské diskuzní skupině Revoluce ženskosti se můžete každý týden připojit k jedné výzvě, která pomáhá nasměrovat vaši pozornost na růst.

Pro pravidelnou inspiraci se připojte k FB stránce Sebe Vědomá .

 

 

 

Specializuje se na ženské sebevědomí a sebeúctu, respekt a efektivní komunikaci. Je autorkou Ženského tance.
Motto: „Žena, která je spokojená ve svém těle, tvoří zázraky.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *