Kolem ženských otázek je stále několik tabu. Témat, o kterých se veřejně moc nemluví a která mají příchuť zakázaného ovoce.

Jedním z takových témat je ženská sexualita.

Ano, erotické a pornografické materiály jsou skoro všude. Přístup k nim má bohužel už malé dítě. Stačí se zastavit na benzínce a mezi časopisy o vaření či cestování na nás v úrovni dětských očí svítí i nahá těla v nelichotivých pozicích.

Žijeme ve společnosti, ve které je nahé ženské tělo s hvězdičkou na tom správném místě médii lépe přijímáno než obnažená část ňadra kojící ženy. Potkat v parku na lavičce nebo v restauraci kojící ženu celkem dost lidí znepokojuje a někdy je jim to opravdu velmi nepříjemné. Naproti tomu polonahé ženy s výstřihy až do pasu, s daleko víc obnaženými ňadry a se sukněmi v délce širšího pásku můžeme objevit na mnoha billboardech, v reklamách, na titulních stranách časopisů i knih.

Něco je tu opravdu nastaveno proti přírodě.

Tento postoj k ženskému tělu a k sexualitě vůbec má zejména na ženy neblahý dopad. Je nám předkládáno přesvědčení, že dobrá milenka musí být svůdná žena se skvělou postavou, která muži splní na co pomyslí. Akt milování je často degradován na sportovní výkon jehož cílem je orgasmus a skutečné spojení mezi dvěma lidmi se naprosto vytratilo.

Vedou se vzrušené debaty o tom, zda ukazovat nahotu vlastním dětem, zda se milovat ve tmě či při světle, zda je důležitější orgasmus muže nebo ženy, zda není žena, která neprožije orgasmus při každém milování, frigidní…

Absolutně se pomíjí cykličnost ženského těla a různé kvality milování v různých fázích cyklu, pomíjí se přirozenost nahého těla, pomíjí se zapojení smyslů do milostného aktu a posvátnost spojení dvou lidí. Nemusíte však jít s tímto trendem.

Objevte krásu a smyslnost svého těla.

Začněte s ním spolupracovat a nepoužívat ho jen jako stroj. Tělo má obrovský dar samoléčení, neustále nám vysílá signály, které nám mohou pomoci poznat sama sebe a řídit své kroky směrem k rovnováze, tedy stavu zdraví duše i těla.

Sexualita je způsob vyjádření a propojení s vlastním tělem a s duší a tělem druhého člověka. Skrz sexualitu můžeme léčit svá traumata, můžeme rozvíjet vztah ke svému tělu, můžeme se do sebe zamilovat.

Tělo je jedna stránka našeho já.

Není nečisté, je naprosto dokonalé. Neustále se obnovuje, každá buňka je inteligentní a dokáže řídit sama sebe, v naprosté souhře spolupracuje s ostatními buňkami. Drtivou většinu nemocí a poruch (a to i těch psychických) si způsobujeme samy.

Co myslíte, nestálo by za to s tělem začít spolupracovat a podpořit ho v samoléčbě?

Nejlepším způsobem, jak začít budovat vztah se svým tělem, je se ho dotýkat.

Jakou strukturu má vaše kůže?

 

———-

V ženské diskuzní skupině Revoluce ženskosti se můžete každý týden připojit k jedné výzvě, která pomáhá nasměrovat vaši pozornost na růst.

Pro pravidelnou inspiraci se připojte k FB stránce Sebe Vědomá .

je lektorkou a mentorkou sebevědomé ženskosti a autorkou Ženského tance. Pomáhá ženám na cestě za sebevědomou ženskostí, která podporuje každý jejich krok.
Motto: „Žena, která je spokojená ve svém těle, tvoří zázraky.“