Ptáte se, jak dopadl informační detox

Jak bych to jen řekla… jednoduše SKVĚLE 🙂

První dny jsem měla nutkání otevřít facebook, emaily, přečíst si co je kde nového, ale pak se mi tak ulevilo a udělala jsem každý den naprosto přirozeně tolik činností, které mě skutečně posouvají dál, že mi bylo na duši naprosto nádherně.

Jsme v náročném období z mnoha stran – přelom roku je tmavý, temný, líný, plný nemocí, bilancování a rozhodování co dál. Ať už se jedná o vztahy, práci, o život…

Informační detox doporučuji každému, protože místo sledování se očima druhých a řešení problémů světa se zaměříte na svůj vnitřní svět a najdete skryté rezervy, které máte. Začněte klidně dnes a dejte si alespoň týden klidu bez zpráv, facebooku, novin, vzdělávacích článků a kurzů. Po tomhle detoxu už si totiž začnete vybírat, co vám do života může a co nechcete.

V mém případě to vypadá tak, že jsem zrušila členství v mnoha skupinách, sledování mnoha stránek a rozhodla jsem se pro jeden hlavní zdroj informací, který mi pomáhá posouvat se dopředu mílovými kroky.

A jak je to s tím předsevzetím?

Většinu života jsem byla ve vleku toho, že si přeci musím dát novoroční předsevzetí, musím o něco usilovat, abych se někam posunula. Doslova jsem vymýšlela, co by to tak asi mohlo být. A výsledek? Nula :-)) Tedy spíš mínus. Ještě jsem si vyčítala, že jsem to nedodržela.

Letos jsem si na začátku nového roku slíbila, že se nenechám zavřít do tabulek a očekávání a budu autentická. Neznamená to všechny kolem otravovat se svými nezvládnutými emocemi nebo dělat něco na úkor jiných proto, že se mi zrovna chce. To skutečně ne. Znamená to být pravdivá sama k sobě a nenechat sebou manipulovat. 

Zjistit, kdo vlastně jsem, dává většině z nás zabrat a je to činnost na dlouhé roky. Každý krůček se ale počítá a s každým krůčkem jsme o kousek blíž cíli, tedy ke spokojenému a vyrovnanému životu, kdy nám dělá dobře jednoduše být a nemáme potřebu se za čímkoliv honit proto, že by se to mělo.

Věřím, že nás čeká úžasný rok a doufám, že je to rok vhodný pro revoluci ženskosti. Najít v sobě ženskou sílu a opravdovost může každá z nás. Podpořím vás jak jen budu moci :-))

 

———-

V ženské diskuzní skupině Miluji své ženské tělo se můžete každý týden připojit k jedné výzvě, která pomáhá nasměrovat vaši pozornost na růst.

Pro pravidelnou inspiraci se připojte k FB stránce Sebe Vědomá .

Jsem ambasadorkou ženskosti a autorkou Ženského tance. Prostřednictvím tance podporuji ženy v sebepoznání, zlepšení vztahu s vlastním tělem a posílení ženského sebevědomí.
„Protančete se k ženskosti a sebevědomí“