11079662_10205344664167939_1352164871_nVětšinu svého života jsem prožila na autopilota. Když jsem před pár lety konečně pochopila, že tudy cesta nevede a začala hledat, kde je hranice mezi očekáváním lidí kolem mě a tím, co jsem já a co opravdu chci, dostala jsem se do totálního chaosu.

Ptala jsem se, hledala informace a nacházela jich opravdu hodně, ale pokaždé jsem narazila. Jeden zdroj tu samou věc doporučoval, druhý zakazoval. Zdá se, že pádné argumenty se dají nalézt pro ANO i NE.

Pak mi začalo docházet, že záleží na tom, z jakého úhlu pohledu se na konkrétní věc díváme a že většinou jde jen o úzký úhel pohledu bez širších souvislostí. Proto tak rozdílné závěry. A to zejména v odborných zdrojích. Zaměřila jsem se tedy na vlastní zdroje.

Jako lektorka tance mám blízko k vlastnímu tělu a jeho prožitkům a jako milovnice psychologie se na vztahy i nemoci dívám optikou psychického prožívání a zákonitostí. Navíc se mi neustále připomínají slova jedné úžasné psycholožky, která si na přednáškách povzdechla, že většina psychických problémů a životních karambolů souvisí s nedostatkem sebevědomí.

Heuréka! Konečně to začalo dávat smysl!

Pochopila jsem, že moje tělo je bezednou studnicí moudrosti. Skrz tělesné prožívání velmi lehce zjistím, co mi dělá dobře/špatně a co mi tělo chce říct. Začala jsem svému tělu důvěřovat a studovat, jak se k němu staví západní i východní filosofie a lékařské i psychologické směry. Zjistila jsem, že tělo bez psychiky jako by nebylo. Tyto nádoby jsou tak propojené, že jedna bez druhé neudělá ani krok. A to navzdory chápání západní medicíny. Došlo mi, že psychosomatika je základ všeho a ne jen moderní odvětví medicíny. Je to základní nastavení chápání lidského organismu.

A nedostatečné sebevědomí? Tak to stojí za mým celoživotním hledáním „něčeho“, za pády, nenaplněnými vztahy, krachem podnikání, za ztrátou sama sebe…  Při hledání sebevědomí jsem se pohybovala od masky dokonalé ženy po rozklad všeho, čemu jsem věřila. Není to tak dávno, ale nakonec jsem přišla na to, že je to úplně jednoduché. Celé kouzlo tkví ve VĚDOMÍ SEBE SAMA.

Další díl skládačky zapadl.

To byly teoretické základy, které mě „nakoply“, ale jízda začala až ve chvíli, kdy jsem je začala aplikovat do praxe.

Pocity v těle jsou mi průvodcem a důvěra v ně mi nejednou zachránila den. Naučila jsem se rozeznávat signály své intuice a důvěřovat jim, učím se uspořádat si svůj životní prostor i vztahy tak, aby mi dávaly smysl a cítila jsem se v nich dobře. Rodičovství si po dlouhé době užívám… Všechno souvisí s tím, že vypínám autopilota a žiji VĚDOMĚ. Skládám si vše, co jsem a co dělám, tak aby mi to dávalo smysl.

Tento blog píši proto, abych vytvořila prostor pro ženy, které se též rozhodly vypnout autopilota a začít žít svůj život podle sebe tak, aby jim to dávalo smysl. Doufám, že nás bude co nejvíc, protože sebe-vědomé, spokojené a naplněné ženy jsou přirozeně krásné a vytváří kolem sebe pohodový svět.

 

 

je lektorkou a mentorkou sebevědomé ženskosti a autorkou Ženského tance. Pomáhá ženám na cestě za sebevědomou ženskostí, která podporuje každý jejich krok.
Motto: „Žena, která je spokojená ve svém těle, tvoří zázraky.“